ComArch w czołówce

O prawie jedną trzecią powiększyły się wydatki średnich i małych przedsiębiorstw na systemy ERP wspierające ich biznes. Polskie firmy wydadzą w tym roku 600 mln zł na komputerowe programy biznesowe. Rywalizacja o te pieniądze się zaostrza, a globalne SAP (37 proc. polskiego rynku ERP) i Oracle doczekały się silnego konkurenta - ComArchu - podaje Rzeczpospolita.

Krakowska firma wypłynęła na fali zwiększonych inwestycji w IT segmentu MSP i zrównała się pod względem udziału rynkowego z Oracle. ComArch zawarł w ubiegłym roku rekordową liczbę 440 kontraktów, a w tym roku ma już na koncie kolejnych 160. Ekspansja ComArchu, a także rosnące wyniki innych rodzimych producentów systemów ERP wyraźnie zmobilizowały dwójkę potentatów. Chociaż dla SAP głównym odbiorcą jej rozwiązań nadal będą duże firmy i instytucje samorządowe SAP nie zamierza bezczynnie się przyglądać, jak konkurenci zagospodarowują rynek małych i średnich klientów i zapowiada, że wprowadzi na rynek nowy system przeznaczony dla średnich firm - czytamy w dzienniku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200