ComArch stawia na Wintela

„ComArch kojarzony był z Unixem i bazami Oracle. Teraz chcemy bliżej współpracować z liderami rynku Microsoftem i Intelem”- zapowiedział Janusz Filipiak, prezes ComArch SA.

„ComArch kojarzony był z Unixem i bazami Oracle. Teraz chcemy bliżej współpracować z liderami rynku Microsoftem i Intelem”- zapowiedział Janusz Filipiak, prezes ComArch SA. Krakowska spółka zawarła porozumienie z Microsoftem, dzięki któremu uzyska wsparcie techniczne i doradcze. Wiąże się to z faktem, że ComArch zamierza na szerszą skalę korzystać z technologii Microsoft .Net, zwłaszcza przy rozwoju platformy Casper.

Przez rok w Caspera zainwestowano ok. 2 mln zł. Za pośrednictwem tej platformy małe i średniej wielkości przedsiębiorstwa korzystają w modelu ASP z aplikacji biznesowych rozwijanych przez spółkę CDN, należącą do grupy ComArch. W ten sposób prowadzone są księgi rachunkowe kilkuset klientów. Umowa z Microsoftem ma sprawić, że oferta Caspera będzie bogatsza.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

W tym miesiącu klientom zostanie zaoferowany produkt stworzony na bazie Microsoft SharePoint Server. Otrzymają oni do dyspozycji portal intranetowy, za pośrednictwem którego można udostępniać firmowe dokumenty i wymieniać informacje. Usługa ma być zintegrowana z Microsoft Office. Z kolei na bazie serwera Microsoft Exchange powstanie system skrzynek pocztowych dla klientów Caspera.

Nowością jest także udostępnienie systemu billingowego Tytan w modelu ASP. Według ComArchu w ten sposób korzysta już z Tytana jeden z lokalnych operatorów telekomunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200