ComArch rozszerza współpracę z Microsoftem

ComArch, dostawca systemów informatycznych, zamierza w większym stopniu wykorzystywać technologie Microsoftu, w tym platformę .NET.

ComArch, dostawca systemów informatycznych, zamierza w większym stopniu wykorzystywać technologie Microsoftu, w tym platformę .NET.

Obie firmy zawarły umowę Premier Support, w ramach której Microsoft zobowiązuje się do świadczenia usług wsparcia technicznego i konsultingowych dla ComArchu.

Zobacz również:

Firmy współpracują ze sobą już od dłuższego czasu: oferowana przez platforma e-commerce AURUM wykorzystuje technologię MS SQL Server, a rozwiązanie b2b bazuje na MS BizTalk Server. Na podstawie umowy SPLA (Service Provider Licence Agreement) ComArch oferuje usługi w modelu ASP działające na platformie Microsoftu.

Obecnie współpraca wkracza w nową fazę dzięki wykorzystaniu w produktach ComArchu rozwiązań bazujących na strategii .NET. Będą to zarówno rozwiązania lokalizowane dla klientów, jak i usługi świadczone w modelu ASP, wykorzystujące aplikacje MS SharePoint Server i MS Exchange Server.

Kolejnym krokiem w rozwoju usług wykorzystujących technologię Microsoftu jest podpisanie umowy HVMS (High Volume Messaging System) umożliwiającej hostowanie skrzynek pocztowych opartych na Microsoft Exchange Server. Na jej podstawie ComArch, w ramach projektu Casper (ComArch Application Service Provider), będzie wynajmował skrzynki pocztowe - od standardowej począwszy po obieg dokumentów i usługi konferencyjne.


TOP 200