ComArch liderem eksportu oprogramowania

Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania PRO uznało ComArch za lidera eksportu oprogramowania w roku 2002.

Stowarzyszenie PRO jest niezależną organizacją skupiającą największych polskich producentów oprogramowania, swój tytuł przyznaje od roku 1999. W roku ub. tytuł otrzymała firma IMPAQ, rok wcześniej - Logotec Engeneering (która to firma nota bene ostatnio wygrała także prestiżowy ogólnoświatowy konkurs na narzędzie do tworzenia aplikacji mobilnych pod rozwiązania Microsoft-u i usilnie walczy o zaistnienie z rozwiązaniem na rynkach światowych).

Podczas ceremonii ogłoszenia Lidera Eksportu, Paweł Prokop, Wiceprezes ComArch SA powiedział m.in.: "Sukces na rynku globalnym jest wynikiem wiary w to że mamy produkty najwyższej światowej klasy. Po prawie czterech latach obecności na rynkach w Stanach Zjednoczonych i w Zachodniej Europie przełamaliśmy bardzo wiele barier psychologicznych i zaczynamy powoli dyskontować poniesione nakłady".

Zobacz również:

  • Facebook bez treści informacyjnych w Kanadzie
  • Snowflake Data Cloud Summit już w przyszłym tygodniu
  • Avi Wigderson zdobywa Nagrodę Turinga za prace nad losowością obliczeniową

Największe przychody ze sprzedaży zagranicznej ComArch ma z sektora telekomunikacyjnego (chodź np. w Stanach Zjednoczonych zaczynał od systemów dla dotcomów). ComArch udanie sprzedaje za granicą system billingowy ComArch TYTAN i system do zarządzania sieciami teleinformatycznymi ComArch InsightNet. Krakowska firma prowadzi obecnie działalność w 12 krajach świata na 4 kontynentach. Klientami firmy na rynkach zagranicznych są m.in. Terra Telecommunications w USA; Nokia, Deutsche Telefon und Marketing Services, Dubai Internet City w Arabii Saudyjskiej oraz eTel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200