ComArch: kod ze Lwowa

Krakowski integrator nawiązał współpracę z Politechniką Lwowską. W jej ramach na Ukrainie ComArch chce stworzyć nowe centrum produkcji oprogramowania. Prezes półki Janusz Filipiak zawarł porozumienie w tej sprawie z rektorem Politechniki Lwowskiej Jurijem Rudawskijem. Będzie to kolejny (po Kijowie i Bratysławie) ośrodek tego typu utworzony z inicjatywy ComArchu.

Przy politechnice we Lwowie działać będzie spółka produkująca oprogramowanie w której zatrudnienie znajdą jej najzdolniejsi studenci. Strony muszą jeszcze ustalić szczegóły umowy, związane m.in. z zaangażowaniem ComArchu w wyposażenie pracowni i laboratoriów.

"Lwowcy partnerzy pomogą nam w wyłowieniu najzdolniejszych programistów. Zatrudnione przez ComArch osoby odbędą najpierw szkolenie w naszej krakowskiej centrali aby poznać kulturę organizacyjną firmy i wdrożyć się w proces produkcji aplikacji" - mówi Grzegorz Błażewicz z działu komunikacji ComArch SA.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
  • DXC i Manchester United ogłaszają partnerstwo technologiczne

Utworzenie centrum rozwoju we Lwowie jest kontynuacją obranej przez ComArch strategii obniżania kosztów produkcji poprzez inwestowanie w regionach zapewniających dostęp do wysoko kwalifikowanej kadry. "Centrum produkcyjne we Lwowie to kolejna po Kijowie inicjatywa związana z wykorzystaniem bardzo dobrych zasobów ludzkich w Europie Wschodniej. Cieszy nas to, że możemy współpracować z tak znakomitą uczelnią jak Politechnika Lwowska, od lat uważaną za jedno z najważniejszych centrów kształcenia kadry technicznej na Ukrainie" - powiedział Janusz Filipiak, szef ComArchu.

Wcześniej w tym roku ComArch powołał do życia podobne centra w Kijowie i Bratysławie. Nie jest wykluczone, że w przyszłości ośrodkom tym zostaną przypisane specjalizacje dotyczące produkcji aplikacji dla konkretnych sektorów. Na razie spółka nie ujawniła takich planów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200