ComArch dobrze rozpoczął rok

Skonsolidowane przychody ComArchu wyniosły w I kw. 2004 r. 66,38 mln zł, co oznacza wzrost o 83 proc. wobec analogicznego okresu ub.r. Zysk operacyjny wyniósł 4,72 mln zł i był wyższy od ubiegłorocznego o 114 proc. Zysk netto w I kw. osiągnął wartość 3,3 mln zł tys. zł i był 21-krotnie wyższy niż w I kw. 2003 r. - podała spółka.

- W I kw. 2004 r. Grupa ComArch osiągnęła bardzo dobre wyniki finansowe, ze względu na pozytywne sygnały płynące z gospodarki oraz wejście Polski do Unii Europejskiej. Przełożyło się to na rozpoczęcie przez wiele przedsiębiorstw nowych projektów informatycznych - podsumował działalność w okresie styczeń-marzec zarząd spółki. Dobre otwarcie i portfel zamówień oznacza, że grupa duże szanse na zrealizowanie planu na cały rok 2004 r. Prezes spółki zapowiadał wcześniej, że sprzedaż grupy może przekroczyć poziom 200 mln zł, a przy sprzyjających warunkach, sięgnąć nawet 300 mln zł. Sam ComArch w I kw. 2004 r. także znacząco zwiększył obroty. Spółka miała ponad 37,2 mln zł przychodu i 2 mln zł zysku netto.

W kwietniu ComArch uzyskał zgodę na przekroczenie 50 proc. głosów na WZA portalu Interia.pl. Spółka zamierza wprowadzić pilotażowe produkty i usługi oparte na technologii szerokopasmowej.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Nvidia: spadek przychodów o 51% w dziale gamingowym

Krakowski integrator kontynuuje ekspansję na rynkach zagranicznych. Jak informowaliśmy wcześniej, Comarch powołał nową spółkę zależną - ComArch Middle East z siedzibą w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W ten sposób spółka zamierza umocnić swoją pozycję na terenie Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200