Coca-Cola buduje wielki WAN

W ciągu najbliższych czterech miesięcy powstanie jedna z największych na świecie sieci korporacyjnych. Wybuduje ją koncern Coca-Cola. Sieć rozległa połączy prawie 300 biur i fabryk koncernu w 87 kraja...

W ciągu najbliższych czterech miesięcy powstanie jedna z największych na świecie sieci korporacyjnych. Wybuduje ją koncern Coca-Cola. Sieć rozległa połączy prawie 300 biur i fabryk koncernu w 87 krajach.

Sieć zostanie zrealizowana przez ogólnoświatowego operatora sieci frame relay - firmę Equant z siedzibą w Holandii. Firma ta będzie zajmować się również zarządzaniem siecią Coca-Coli. Wartość kontraktu pomiędzy firmami w ciągu najbliższych pięciu lat jest szacowana na ok. 50 mln USD.

Istniejąca sieć Coca-Coli, składająca się z łączy dzierżawionych od różnych operatorów, okazała się niewystarczająca do zapewnienia bezproblemowego wykorzystania wdrażanego równolegle systemu SAP R/3. Dlatego koncern zdecydował się zbudować nową sieć na podstawie łącza jednego operatora, który jest w stanie zaoferować klasyfikację przesyłanych siecią pakietów i różnicowanie poziomu oferowanych przez sieć usług w zależności od typu transmisji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200