Co planują w Redmond?

Wprowadzenie na rynek nowego systemu operacyjnego dla handheldów, kilku produktów z serii Tablet PC oraz udoskonalenie platformy telewizji interaktywnej - oto niektóre plany Microsoftu na rok 2002.

Wprowadzenie na rynek nowego systemu operacyjnego dla handheldów, kilku produktów z serii Tablet PC oraz udoskonalenie swojej platformy telewizji interaktywnej - oto niektóre plany Microsoftu na rok 2002.

Jednym z ważniejszych dla firmy wydarzeń będzie z pewnością zapowiadane już na styczeń wprowadzenie na rynek systemu operacyjnego dla handheldów - Windows CE .NET. Będzie to pierwszy produkt w pełni kompatybilny z platformą .Net. Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli koncernu wynika, że nowy system - następca Pocket PC 2002, będzie obsługiwał m.in. technologie Bluetooth oraz 802.11b oraz bez problemu współpracował z aplikacjami Internet Explorer 5.5 oraz Windows Media 8.0.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Rządy coraz częściej blokują swoim obywatelom dostęp do internetu

Na 2002 r. Microsoft planuje również wprowadzenie na rynek produktów z serii Tablet PC - czyli przenośnych komputerów, wyposażonych m.in. w funkcję rozpoznawania pisma odręcznego. Wiadomo już, że komputery te wyposażone będą w odpowiednio zmodyfikowany system Windows XP - dostępne będą one prawdopodobnie w drugiej połowie roku.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy firma zaprezentuje również nową wersję systemu Microsoft TV Advanced Platform.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200