Co oddać w outsourcing

Accenture opublikował raport na temat trendów w outsourcingu w administracji. Przebadano ok. 150 instytucji na świecie. Spadek wydatków na IT w tym sektorze spowodował w pierwszych miesiącach 2003 r wolniejszy wzrost całego rynku teleinformatycznego na świecie.

Zdaniem przedstawicieli Accenture instytucje rządowe najczęściej oddają w outsourcing szkolenia pracowników, zarządzanie finansami i kadrami oraz systemy IT i związaną z nimi infrastrukturę. Najbardziej zadowoleni z efektów outsourcingu (71%) są menedżerowie, którzy podjęli decyzję o outsourcingu, aby mieć dostęp do najnowszych technologii lub dokonać centralizacji rozwiązań IT. Z kolei założone cele polegające na redukcji kosztów i osiągnięciu dodatkowych przychodów osiągnęło odpowiednio jedynie 50% i 24% instytucji.

Najczęściej stosowane typy outsourcingu w administracji (liczba odpowiedzi):

Systemy IT - 74

Infrastruktura IT - 66

Strony internetowe - 32

CRM - 24

Szkolenia - 16

Zarządzanie finansami - 11

Zarządzanie kadrami - 10

Logistyka - 9

Zakupy - 6

Inne - 7

Źródło: Raport Outsourcing in Government: Pathways to Value firmy Accenture; badanie przeprowadzono w 150 instytucjach administracji na świecie (bez Polski).

Zobacz również:

  • Snowflake Data Cloud Summit już w przyszłym tygodniu
  • Spadek sprzedaży pecetów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200