Cloudstart (HP) do budowy prywatnych chmur obliczeniowych

Firmy zainteresowane budową prywatnej chmury obliczeniowej mogą to robić korzystając z najnowszego rozwiązania firmy Hewlett-Packard: pakietu CloudStart, w skład którego wchodzi sprzęt, doradztwo techniczne oraz oprogramowanie niezbędne do uruchomienia tego typu data center.

Pakiet CloudStart (opracowany przez oddział HP Cloud Consulting Services) wykorzystuje firmowe narzędzia programistyczne Cloud Service Automation oraz systemy pamięci masowych i serwery kasetowe produkowane przez HP. Dostawca twierdzi, że firma może zbudować w oparciu o pakiet CloudStart prywatną chmurę obliczeniową w ciągu 30 dni od momentu zakupu rozwiązania.

Chmury obliczeniowe można budować na różne sposobu: kupując gotową usługę (oferowaną przez szereg firm, np. przez Amazon), budując chmurę własnymi siłami lub wybrać metodę pośrednią, będącą mieszanką obu tych sposobów (chmura hybrydowa).

Zobacz również:

  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld
  • Gdzie będzie strefa lokalna AWS w Polsce?
  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów

Kupując pakiet CloudStart użytkownicy mogą już dzisiaj optymalizować aplikacje i przystosowywać je do pracy w prywatnej chmurze obliczeniowej, budując w ten sposób hybrydową i otwartą platformę obliczeniową, oferującą wszystkie zalety chmury.

Pakiet CloudStart jest od dzisiaj dostępny w Japonii i regionie Azji-Pacyfiku, a w Europie pojawi się za trzy miesiące.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200