Cloud Technologies wchodzi na główny parkiet GPW

Cloud Technologies (polska spółka technologiczna oferująca rozwiązania IT, notowana na rynku NewConnect od 2012 roku) informuje, że 12 grudnia zadebiutuje na głównej giełdzie papierów wartościowych (GPW). Firma jednocześnie potwierdza, że ruchowi temu nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

Grafika: GPC

Zgodę na takie przeniesienie wyraziła na początku listopada tego roku Komisja Nadzoru Finansowego, która zatwierdziła wtedy stosowny prospekt emisyjny. Spółka Cloud Technologies oferuje rozwiązania z obszaru DataTech, takie jak hurtownie danych (czyli sektor big data), narzędzia klasy DPM (Data Management Platform) oraz monetyzacją danych. Są to wszystko rozwiązania używane przez firmy do zarządzania danymi i ich integrowania.

Dzięki takich rozwiązaniom firmy działające w sektorze reklamowych mogą personalizować swoje usługi, adresując je do konkretnej grupy użytkowników internetu. Z publikowanych przez spółkę raportów finansowych wynika, że znakomita większość jej przychodów pochodzi ze sprzedaży usług w USA. Spółka informowała niedawno, że w trzecim kwartale tego roku jej przychód zamknął się kwotą 12,3 mln zł oraz zyskiem netto w wysokości 5,1 mln zł.

Zobacz również:

  • 2024 - ciężki rok dla szukających pracy?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200