Cloud Planet przechodzi w ręce spółki Symfonia

Polska spółka Symfonia (dostawca systemów ERP oraz oprogramowania dedykowanego dla firm) zdecydowała się przejąć 100% udziałów w spółce Cloud Planet oraz powiązanej z nią firmy Skanuj.to.

Foto: RODNAE Productions/Pexels

Tym samym po sfinalizowani tej transakcji w skład Grupy Symfonia będą wchodzić następujące cztery podmioty: spółka Symfonia, spółka Reset2.pl (przejęta we wrześniu tego roku), spółka Cloud Planet i spółka Skanuj.to. Z rozwiązań wszystkich wymienionych powyżej spółek korzysta ponad 50 tysięcy małych i średnich firm.

Rozwiązania oferowane przez spółki Cloud Planet oraz Skanuj.to mogą obsługiwać mikro i małe przedsiębiorstwa, ze szczególnym naciskiem na zarządzanie procesami finansowo-księgowymi oraz wsparcie współpracy między księgowymi a przedsiębiorcami.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Wszystkie rozwiązania są dostępne jako usługi chmurowe i mają postać serwisów szybkafaktura.pl oraz skanuj.to, wykorzystując takie technologie, jak Vue.js, Symfony, PostgreSQL oraz ABBYY FineReader. Spółka Cloud Planet jest też twórcą chmurowej platformy bankowej przeznaczonej do obsługi mikroprzedsiębiorstw, z której korzysta ok. 40 tysięcy klientów największych banków w Polsce.

Komentując przejęcie, Piotr Ciski (prezes zarządu Symfonii) mówi, „Przejęcie Cloud Planet S.A. i „Skanuj.to” sp. z o.o. jest kolejnym krokiem na drodze do budowania pozycji Grupy Symfonia jako lidera na polskim rynku dostawców oprogramowania dla MŚP. Doświadczenie i technologie dostarczane przez Cloud Planet S.A. oraz Skanuj.to sp. z o.o. będą wsparciem w rozwoju kompleksowych rozwiązań i usług chmurowych w całej Grupie Symfonia”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200