Cius - biznesowy tablet Cisco

Cisco zaprezentował biznesowy tablet Cius oparty na procesorze Atom (1,6 GHz). Urządzenie ma ekran dotykowy o przekątnej 7 cali, waży 0,5 kg i może pracować bez konieczności doładowywania baterii przez 8 godzin.

Tablet (pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android) obsługuje bezprzewodowe połączenia Wi-Fi a/b/g/n i Bluetooth. Cisco instaluje z przodu urządzenia kamerę wideo HD (720p i możliwość rejestrowania 30 ramek na sekundę), a z tyłu kamerę do robienia zdjęć (5 megapikseli). Cius ma złącze Micro-USB, pamięć flash o pojemności 32 GB i port na instalowanie dodatkowej pamięci (karty Secure Digital).

Cius - biznesowy tablet Cisco

Urządzenie oferuje zaawansowane opcje komunikacyjne pracujące na platformie UC (Unified Communications), w systemie TelePresence (wideokonferencje) i z narzędziami Cisco Quad, Cisco Show i WebEx. Po podłączeniu tabletu do stacji dokowania HD Soundstation, może on pełnić rolę standardowego komputera typu desktop.

Zobacz również:

  • Cisco opuści rynek rosyjski

Cisco zapowiada, że tablet (wejdzie na rynek w IV kw. br.) będzie kosztować poniżej 1000 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200