Citrix przejmie firmę Zenprise

Citrix podpisał umowę przejęcia Zenprise, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Po sfinalizowaniu przejęcia Citrix zamierza zintegrować produkty Zenprise z rozwiązaniem CloudGateway oraz zaprezentowanym w październiku pakietem aplikacji Me@Work (czyli między innymi ShareFile, GoToMeeting, Podio, @WorkMail i @WorkWeb).

Rozwiązanie Zenprise MobileManager umożliwia zarządzanie telefonami i tabletami zgodnie z założeniami polityki bezpieczeństwa w firmie, kontrolowanie aktualizacji i dostępu do urządzeń (rozróżniając przy tym urządzenia prywatne i firmowe), kontrolę instalacji oraz uruchamiania aplikacji, zdalne usunięcie danych. Integruje się z LDAP i PKI oraz dwuskładnikowym uwierzytelnieniem, posiada opcje ochrony dokumentów przed utratą danych (DLP), korzystając przy tym z bezpiecznych kontenerów. Oprogramowanie Zenprise umożliwia także lokalizację utraconego urządzenia, rozróżnianie dostępu zależnie od metody połączenia, stanu urządzenia i położenia geograficznego. Potrafi także automatycznie zablokować synchronizację do usług zewnętrznych, takich jak Apple iCloud. Obsługuje smartfony i tablety z systemem Android (w tym także te niepołączone z kontem Google i niekorzystające z narzędzi Google'a), iOS, BlackBerry, Symbian oraz Windows Mobile.

Przejęcie Zenprise ma być sfinalizowane w pierwszym kwartale 2013 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200