Citrix oferuje nowe wersje urządzeń obsługujących komunikację między centrum danych i zdalnymi oddziałami firmy

Citrix wprowadza na rynek nowe modele sprzętowych rozwiązań linii CloudBridge. Są to urządzenia, dzięki którym rozbudowane firmy mogą szybko wymieniać dane (korzystając z usług technologii chmurowych) między lokalnym centrum danych i zdalnymi oddziałami.

Firma oferuje jednocześnie nową wersję (7.0) oprogramowania zarządzającego takimi urządzeniami, które wspiera usługi świadczone przez publiczne chmury oraz zawiera mechanizmy zwiększające przepustowość połączeń WAN. Dzięki nowemu oprogramowaniu zdalne oddziały firmy mogą się teraz łączyć bezpośrednio z zasobami przechowywanymi w hostowanej chmurze publicznej, nie komunikując się wcześniej z centralą, czyli centrum danych.

Nowe modele urządzeń linii CloudBridge oznaczone symbolami 2000 i 3000 są już dostępne. To rozwiązania klasy mid-range, których cena zaczyna się od 15 tys. USD. Upgradowane wersje dostępnych obecnie urządzeń linii 600/700 (obsługujących zdalne oddziały) oraz linii 4000/5000 (obsługujących centra danych) pojawią się oficjalnie w ofercie firmy w połowie br. Urządzenia obsługujące zdalne oddziały mają przepustowość od 1 Mb/s do 10 Mb/s, a obsługujące centra danych mają przepustowość do 2 Gb/s.

Zobacz również:

  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian
  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200