Cisco zwiększa możliwości bezpieczeństwa dla firm z sektora MŚP

Materiał promocyjny Zapory sieciowe nowej generacji Cisco Firepower NGFW 1000 oferują mniejszym firmom ochronę klasy korporacyjnej.

Zapory sieciowe nie są już rozwiązaniem przeznaczonym głównie dla dużych organizacji. Cisco zaprezentowało firewalle nowej generacji Firepower NGFW serii 1000, stworzone z myślą o małych i średnich firmach oraz tych zarządzanych z domu (ang. SoHo – small office, home office).

Jak wynika z raportu „Małe, lecz potężne” autorstwa Cisco, 53% organizacji z sektora MŚP doświadczyło w 2018 roku naruszenia bezpieczeństwa infrastruktury IT. Mniejsze organizacje stają się coraz bardziej atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców – zarówno bezpośrednim, ale także jako punkt wyjścia dla większych ataków. Małe i średnie firmy zwykle nie posiadają rozbudowanych działów IT. Dlatego niezwykle ważne jest, aby stosowane przez nie rozwiązania charakteryzowała mała złożoność, a także wydajność i szybki czas reakcji.

Na te potrzeby odpowiadają zapory sieciowe Cisco nowej generacji Firepower 1000, które automatycznie korelują informacje o zagrożeniach w ramach zintegrowanych funkcji bezpieczeństwa, dzięki czemu czas wykrycia został maksymalnie skrócony. Cisco Firepower 1000 współpracuje z rozwiązaniem Cisco Threat Response, które automatyzuje integrację z wybranymi produktami Cisco Security i przyspiesza kluczowe funkcje operacji bezpieczeństwa: wykrywanie, badanie i usuwanie zagrożeń. Mniejsze firmy docenią również fakt, że Cisco Firepower NGFW 1000 są prostymi i intuicyjnymi w instalacji i zarządzaniu rozwiązaniami bezpieczeństwa typu all-in-one.

„Inwestycja w firewall nie może oznaczać wywrócenia istniejącego w firmie ekosystemu IT do góry nogami, zwłaszcza w małych czy średnich firmach. Cisco Firepower NGFW z jednej strony jest częścią architektury bezpieczeństwa Cisco, z drugiej – może być zintegrowany z rozwiązaniami innych producentów i płynnie włączony do środowiska, które już funkcjonuje w danej organizacji” – mówi Mateusz Pastewski, menedżer ds. sprzedaży rozwiązań cyberbezpieczeństwa w Cisco Polska.

Należy również pamiętać, że zapora sieciowa nie powinna ograniczać rozwoju i spowalniać realizacji celów biznesowych. Firepower NGFW pozwalają korzystać z ochrony klasy korporacyjnej bez zmniejszenia wydajności sieci. Przepustowość firewalli Cisco NGFW jest nawet trzykrotnie wyższa niż w przypadku podobnych rozwiązań poprzedniej generacji.

Wyróżniki Cisco Firepower NGFW

Zapory sieciowe Cisco nowej generacji chronią biznes przed większą ilością zagrożeń niż którekolwiek wcześniejsze rozwiązanie tego typu. Jest to możliwe dzięki zintegrowanemu rozwiązaniu Cisco Advanced Malware Protection (AMP), wsparciu ze strony zespołu Cisco Talos analizującego na bieżąco nowe zagrożenia pojawiąjące się w sieci, w wyniku czego są one blokowane już na wczesnym etapie ich wykrycia, a także funkcji filtrowania adresów URL, które zabezpieczają firmową infrastrukturę IT przed złośliwym oprogramowaniem. Dodatkowo mechanizm sandboxingu, polegający na izolacji uruchamianych programów komputerowych od reszty systemu, gwarantuje ochronę zarówno przed znanym, jak i nieznanym malware'em.

Cisco zwiększa możliwości bezpieczeństwa dla firm z sektora MŚP

Kolejnym wyróżnikiem Firepower NGFW jest lepszy wgląd w środowisko IT za sprawą systemu zapobiegania włamaniom NGIPS (Next Generation Intrusion Prevention System). Posiada on funkcję automatycznego wykrywania i oznaczania zagrożeń. System nadaje im priorytety i wskazuje specjalistom IT, którymi z nich powinni zająć się w pierwszej kolejności. Mają oni całościowy obraz wszystkich działań, niezależnie od tego, czy dotyczą one użytkowników, hostów, sieci, aplikacji, stron internetowych czy też platform do przesyłania plików typu WeTransfer czy Dropbox.

Więcej informacji o Cisco Firepower z serii 1000.

O Cisco:

Cisco (NASDAQ: CSCO) to światowy lider technologiczny zapewniający działanie Internetu od 1984 r. Pracownicy, partnerzy i produkty Cisco pomagają społeczeństwom łączyć się w bezpieczny sposób i już dziś korzystać z cyfrowych możliwości jutra. Dowiedz się więcej na www.newsroom.cisco.com. Cisco i logo Cisco to zastrzeżone znaki towarowe należące do Cisco i/lub jego podmiotów zależnych w U.S. i innych krajach. Pełna lista znaków towarowych Cisco dostępna jest pod adresem: www.cisco.com/go/trademarks. Znaki towarowe firm trzecich są ich własnością. Użycie słowa partner nie oznacza stosunku partnerstwa pomiędzy Cisco i inną firmą.