Cisco zapłaci 1,2 mld USD za dostawcę sprzętu sieciowego zarządzalnego z chmury

Amerykański koncern chce rozszerzyć własną ofertę kupując firmę wyspecjalizowaną w rozwiązaniach sieciowych, którymi można w sposób bezpieczny zarządzać w sposób zdalny, za pośrednictwem chmury. Oparte na założeniach przetwarzania rozproszonego technologie firmy Meraki mają również ułatwić zarządzanie sprzętem sieciowym Cisco.

Technologie firmy Meraki pozwalają w sposób bezpieczny zarządzać sprzętem sieciowym i urządzeniami mobilnymi w sposób zdalny, za pośrednictwem oprogramowania działającego w ramach środowiska cloud operatora. Dodatkowo technologia amerykańskiej spółki pozwala na automatyzację działań związanych z optymalizacją funkcjonowania sieci. Zatrudniająca ponad 300 osób firma oferuje obecnie także własne rozwiązania sprzętowe - m.in. przełączniki i punkty dostępowe.

Transakcja zostanie najprawdopodobniej sfinalizowana na początku przyszłego roku. Po jej zamknięciu rozwiązania firmy Meraki mają uzupełnić i rozszerzyć ofertę Cisco w zakresie łatwych w zarządzaniu systemów sieciowych oraz rozwiązań dla pracowników mobilnych. Przed zamknięciem transakcja musi jednak zyskać aprobatę stosownych regulatorów rynkowych. Z oficjalnych informacji wynika, że nawet po zamknięciu fuzji niezmienione pozostaną obecne struktury spółki, która będzie działać w ramach pionu Cisco Cloud Networking Group. Dział ten ma specjalizować się m.in. w dalszym rozwoju technologii opracowanych przez zespół firmy Meraki, a także pracować nad stosownymi zmianami w ramach rozwiązań sprzętowych Cisco.

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu przedstawiciele Cisco poinformowali oficjalnie o zamiarze przejęcia - wyspecjalizowanej narzędziach pozwalających zautomatyzować zadania związane z zarządzaniem centrów danych - spółki Cloupia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200