Cisco wynajmuje routery

Cisco Polska i ABC Data wspólnie – w ramach programu „Port Cisco” – będą wynajmować przełączniki sieciowe w cenie 10 zł miesięcznie.

Cisco Polska i ABC Data wspólnie – w ramach programu „Port Cisco” – będą wynajmować przełączniki sieciowe w cenie 10 zł miesięcznie.

Instalować je będzie dwunastu autoryzowanych partnerów Cisco. „Po raz pierwszy z taką ofertą w naszej organizacji wyszedł oddział w Czechach. W Polsce oferta jest skierowana wyłącznie do małych i średnich firm. Klienci z tego rynku nie kupują naszych urządzeń, bo nie mają wiedzy, uważają je za zbyt skomplikowane” – wyjaśnia Krzysztof Gołda, odpowiedzialny za rynek SMB i program „Port Cisco” w Cisco Systems. Przedstawiciele firmy chcą, aby klient płacił tylko za wykorzystywaną w danym momencie część przełącznika. Są jednak granice opłacalności tej oferty dla Cisco. Klient musi wynająć minimum 12 portów, których w przełączniku jest 24, nawet jeśli wszystkich nie potrzebuje. Klient podpisuje też umowę na dwa lata. „Jeśli później nadal chce wynajmować przełącznik, dostaje nowy model, jak w ofercie operatorów komórkowych, tyle że nie ma opłaty aktywacyjnej” – mówi Krzysztof Gołda. „Liczymy, że do wakacji, kiedy kończy się nasz rok finansowy, z oferty tej skorzysta nawet 3000 klientów. Docelowo chcemy wynajmować wszystkie nasze urządzenia skierowane na rynek SMB, w tym telefony IP, zapory firewall czy punkty dostępowe dla sieci WLAN” – dodaje. Specjalnie na potrzeby programu „Port Cisco” firma dostarczać będzie klientom – wraz z pakietem usług, w tym instalacją, wsparciem i serwisem – urządzenia Catalyst 2960. W razie awarii sprzęt ma być wymieniony na drugi dzień roboczy. Program finansowany jest przez Cisco Capital, którego reprezentantem w Polsce jest Bank Przemysłowo-Handlowy.


TOP 200