Cisco wchodzi na rynek Fibre Channel

Cisco Sytems oficjalnie poinformowała o przygotowywanym od kilku miesięcy przejęciu firmy Andiamo Systems, produkującej inteligentne przełączniki dla sieci SAN ($Storage Area Networking$).

Przejęcie przez Cisco firmy Andiamo Systems, producenta inteligentnych przełączników dla sieci SAN, ma ułatwić Cisco wejście na szybko rozwijający się rynek przełączników Fibre Channel, który - zdaniem analityków z Gartner Group - powinien w latach 2002-2006 wzrosnąć z 1,2 do 4,3 mld USD. Tym samym Cisco staje się bardzo poważnym konkurentem dla firm, takich jak Brocade i McData.

W związku z przejęciem Cisco poinformowało o wprowadzeniu rodziny przełączników SAN dla korporacyjnych centrów danych.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Rodzina Cisco Multilayer DataCenter Switch (MDS) 9000 to cztery przełączniki. MDS 9506, 9509 i 9513 mają odpowiednio 6, 9 i 13 gniazd dla modułów z 16 lub 32 portami 1 lub 2 Gb/s Fibre Channel oraz 8-portowego modułu IP storage, obsługującego dowolną kombinację protokołów iSCSI i FCIP. The MDS 9216 to przełącznik z 16 portami 1 lub 2 Gb/s i gniazdem rozszerzającym na dodatkowe porty.

Cisco twierdzi, że wewnętrzna wydajność urządzeń to 1,44 Tb/s. Przełączniki obsługują wirtualne sieci SAN i współpracują z przełącznikami innych producentów. Zarządzanie nimi odbywa się przy użyciu podobnego do Cisco IOS interfejsu wiersza poleceń.

Przełączniki Cisco MDS 9000 mają się pojawić na rynku w IV kw. br. Ich ceny mają się zaczynać od 30 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200