Cisco: przewidziany spadek

Producent poinformował, że w IV kwartale finansowym przychody spółki zmniejszyły się o 25%, a zysk o blisko 86%. Wyniki były jednak zgodne z oczekiwaniami kierownictwa i prognozami analityków. Najgorszy w historii firmy ma być dopiero przyszły kwartał.

Przychód Cisco Systems w IV kw. finansowym wyniósł jedynie 4,3 mld USD i był mniejszy o 25% niż w ubiegłym roku. Zysk netto spółki spadł o 86% do poziomu 163 mln USD. Przy uwzględnieniu jednorazowych nakładów restrukturyzacyjnych wartość zysku zmniejsza się jednak do 7 mln USD (796 mln USD w 2000 r.). Cały rok finansowy firma zakończyła obrotami na poziomie 22,29 mld USD, (18% wzrostu) i 3,1 mld USD zysku netto. W minionym okresie zwiększyły się przychody firmy z rozwiązań sieciowych dostarczanych na rynek korporacyjny. Na wyniku finansowym zaważył jednak dalszy spadek sprzedaży sprzętu dla firm usługowych. Wyniki spółki były zgodne z prognozami kierownictwa i oczekiwaniami analityków.

Dyrektor wykonawczy Cisco System ostrzegł jednak, że wbrew poprzednim analizom, pierwszy kwartał kolejnego roku finansowego nie okaże się korzystniejszy dla spółki. Z ostatnich szacunków wynika, że firma uzyska przychód na poziomie z IV kw. lub spadnie on do ok. 4 - 4,1 mln USD.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200