Cisco przejmuje Sourcefire

Firma Cisco, specjalizująca się w rozwiązaniach sieciowych ogłosiła podpisanie umowy związanej z przejęciem firmy SourceFire, lidera inteligentnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Wartość transakcji to 2,7mld USD.

Celem przejęcia jest połączenie produktów, działów badawczych oraz technologii SourceFire i Cisco po to, by dostarczyć ciągłą i wszechstronną ochronę przed zagrożeniami, obejmując wszystkie stadia ataku, dowolne urządzenie i dowolną usługę taką jak cloud computing. Założona w 2001r. firma Sourcefire dostarcza wysoce zautomatyzowane rozwiązania do wykrywania i analizy zagrożeń, włączając systemy detekcji intruzów, zapory sieciowe nowej generacji oraz zaawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Cisco przejmuje Sourcefire
Produktem Sourcefire jest na przykład Snort, oprogramowanie będące de facto standardem detekcji intruzów. Snorta napisał w 1998r. Martin Roesch, późniejszy założyciel Sourcefire. Według statystyk jest to najpopularniejszy pojedynczy system detekcji intruzów na świecie, został pobrany ponad 4 mln razy. Wykorzystany tam język skryptów jest obecnie standardem, reguły dla Snorta są akceptowane przez wiele rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego.

Zobacz również:

  • Prywatność to więcej niż zgodność z przepisami
  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Innym produktem Sourcefire jest program antywirusowy ClamAV rozwijany w modelu open source, posiadający ponad milion klientów regularnie aktualizujących sygnatury. Jest on także wykorzystywany w motorach antywirusowych zintegrowanych z zaporami sieciowymi i bramami serwerów poczty elektronicznej liderów branży.

Umowa o przejęciu firmy zakłada wykup akcji w cenie 76 USD za sztukę, a całkowita wartość transakcji wyniesie 2,7 mld USD. Zakończenie operacji przejęcia Sourcefire zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku. Do czasu sfinalizowania transakcji, Cisco i Sourcefire będą działać jako osobne podmioty. Po przejęciu, pracownicy Sourcefire dołączą do grupy Cisco Security Group, obecnie dowodzonej przez Christophera Younga. Dołączenie działu badawczego Sourcefire ma za zadanie przyspieszyć rozwój strategii Cisco, zakładającej dostarczenie rozwiązań do obrony przed zaawansowanymi zagrożeniami, rozpoznania ich i odpowiedzi na nie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200