Cisco prezentuje swoją pierwszą platformę NaaS

Korporacja uznała, że nadszedł wreszcie czas aby wkroczyć śmiało na rynek usług NaaS (Network as a Service; sieć jako usługa) i zaprezentowała swoje pierwsze rozwiązanie tego typu, nadając mu nazwę Cisco Plus.

NaaS

Decydując się na takie rozwiązanie klienci będą mogli elastycznie zamawiać potrzebne im w danej chwili zasoby sieciowe i konfigurować je stosownie do zmieniających się dynamicznie potrzeb. Cisco zapewnia że usługa Cisco Plus będzie oferować najlepsze w swojej klasie funkcję sieciowe oraz odpowiednią moc obliczeniową, jak również pamięci masową i aplikacje zdolne sprostać wymaganiom klienta.

Cisco zamierza w ciągu najbliższych kilku lat dodawać sukcesywnie do Cisco Plus nowe funkcje, oferując na razie dwie podstawowe wersje tej usługi. Pierwsza nosi nazwę Cisco Plus Hybrid Cloud i w jej skład wchodzą takie elementy, jak odpowiednia moc obliczeniowe, zasoby sieciowe, pamięci masowe, oprogramowanie oraz inne niezbędne komponenty.

Zobacz również:

  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie
  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Wszystkimi tymi elementami zarządza firmowa, chmurowa usługa Intersight, która pozwala klientowi wybrać odpowiedni dla niego poziom usług. Rozwiązanie Cisco Plus Hybrid Cloud dostępne będzie w połowie tego roku. Klienci będą za usługę płacić zgodnie z modelem pay-as-you-go, czyli za rzeczywiste wykorzystanie zasobów.

Druga zapowiadana usługa nosi po prostu nazwę Cisco Plus i jak dotąd nie wiadomo, kiedy pojawi się oficjalnie w ofercie korporacji. Będzie ona obejmowała komponenty SASE (Secure Access Services Edge), takie jak oprogramowanie Cisco SD-WAN i oparte na chmurze oprogramowanie Umbrella, która zapewnia użytkownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200