Cisco prezentuje swoją pierwszą platformę NaaS

Korporacja uznała, że nadszedł wreszcie czas aby wkroczyć śmiało na rynek usług NaaS (Network as a Service; sieć jako usługa) i zaprezentowała swoje pierwsze rozwiązanie tego typu, nadając mu nazwę Cisco Plus.

NaaS

Decydując się na takie rozwiązanie klienci będą mogli elastycznie zamawiać potrzebne im w danej chwili zasoby sieciowe i konfigurować je stosownie do zmieniających się dynamicznie potrzeb. Cisco zapewnia że usługa Cisco Plus będzie oferować najlepsze w swojej klasie funkcję sieciowe oraz odpowiednią moc obliczeniową, jak również pamięci masową i aplikacje zdolne sprostać wymaganiom klienta.

Cisco zamierza w ciągu najbliższych kilku lat dodawać sukcesywnie do Cisco Plus nowe funkcje, oferując na razie dwie podstawowe wersje tej usługi. Pierwsza nosi nazwę Cisco Plus Hybrid Cloud i w jej skład wchodzą takie elementy, jak odpowiednia moc obliczeniowe, zasoby sieciowe, pamięci masowe, oprogramowanie oraz inne niezbędne komponenty.

Zobacz również:

  • Starlink Mini: to nazwa nowej usługi satelitarnego dostępu do internetu, której twórcą jest SpaceX
  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Aplikacja mObywatel oferuje małym firmom nową usługę

Wszystkimi tymi elementami zarządza firmowa, chmurowa usługa Intersight, która pozwala klientowi wybrać odpowiedni dla niego poziom usług. Rozwiązanie Cisco Plus Hybrid Cloud dostępne będzie w połowie tego roku. Klienci będą za usługę płacić zgodnie z modelem pay-as-you-go, czyli za rzeczywiste wykorzystanie zasobów.

Druga zapowiadana usługa nosi po prostu nazwę Cisco Plus i jak dotąd nie wiadomo, kiedy pojawi się oficjalnie w ofercie korporacji. Będzie ona obejmowała komponenty SASE (Secure Access Services Edge), takie jak oprogramowanie Cisco SD-WAN i oparte na chmurze oprogramowanie Umbrella, która zapewnia użytkownikom odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200