Cisco prezentuje nową linię routerów ISR

Cisco zmodyfikował routery oddziałowe ISR (Integrated Services Router) i wyposażył je w oprogramowanie wpierające nowe funkcjonalności, oferując użytkownikom urządzenia należące do nowej linii ISR-AX. Routery te zastępują starsze routery ISR G2 (modele 3900, 2900 i 1900) i obsługują takie technologie, jak: optymalizowanie połączeń WAN i zarządzanie nimi oraz monitorowanie wydajności aplikacji.

Routery ISR-AX (które z racji obsługiwania nowych technologii mogą też pełnić rolę platformy ADP; Application Delivery Platform) wspierają też nowy model licencjonowania mechanizmów bezpieczeństwa, takich jak zapora, VPN oraz IPS (Intrusion Prevention System).

Cisco twierdzi, że kupując router ISR-AX użytkownik może zaoszczędzić. Wiąże się to głównie z tym, że urządzenie zawiera mechanizm optymalizujący pracę połączeń WAN. W przypadku routerów ISR poprzedniej generacji użytkownik musiał się zaopatrzyć z dodatkowe rozwiązanie obsługujące taką funkcjonalność, ponosząc tym samym dodatkowe koszty.

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze
  • Użytkownicy tych routerów Cisco muszą się mieć na baczności

Firma oferuje cztery modele routerów ISR-AX: C3900-AX, 2900-AX i 1900-AX, które kosztują odpowiednio (zależnie od konfiguracji) od 16 200 USD do 24 700 USD, od od 3595 USD do 12 900 USD i od 2945 USD do 2995 USD. Cisco zapowiada też, że wkrótce wprowadzi te same funkcjonalności (należące do grupy AX) do innych swoich produktów, takich jak routery 800 ISR (obsługujące zdalny dostęp), ASR1000 (obsługujące sieci klasy "enterprise") i CSR1000V (obsługujące duże centra danych oraz chmury obliczeniowe).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200