Cisco powołuje do życia Decibel - wspierającą jej działalność firmę VC

Korporacja zdecydowała się zainwestować śmielej swoje zyski w jedną z form finansowania rozwoju biznesu znaną pod skrótem VC (venture capital). Dlatego utworzyła działającą zgodnie z tą regułą niezależną, ale powiązaną z nią, firmę Decibel.

W zamyśle Cisco firma inwestycyjna Decibal będzie wspierać i rozwijać te przedsiębiorstwa niepubliczne znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju, które rozwijają technologie mogące przyczynić się do jej rozwoju. Na czele firmy Decimal stanie Jon Sakoda. Przez ostatnie trzy lata Jon Sakoda stał na czele firmy inwestycyjnej NEA (New Enterprise Associates), która wyszukiwała i wspierała i start-up’y rozwijające nowatorskie technologie IT.

Decimal nie będzie pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem firmy Cisco. Wcześniej korporacja utworzyła Cisco Investments – podmiot, który inwestował rocznie od 200 do 300 mln USD w nowe technologie i zewnętrzne firm, których profil produkcji odpowiadał rozwojowi korporacji.

Zobacz również:

  • „Kwadrans z Technologią”. Przygoda z AI jest jak podróż…
  • Cyberobrona? Mamy w planach

Jak dotąd Cisco nie ujawnia, jakimi pieniędzmi będzie na początku dysponować firma Decibel. Jednak nieoficjalnie mówi się, że będzie to kwota rzędu 0,5 mld USD. Cisco zapowiada, że każdy odpowiadający jej interesom start-up może liczyć na to, iż Decibel wyłoży na jego rozwój kwotę od 5 do 15 mln USD.

Warto w tym momencie powiedzieć, że od momentu powstania Cisco przejęło ponad 200 różnych firm działających w sektorze IT, tak iż obecnie jeden na ośmiu zatrudnionych w tej korporacji pracowników pracował wcześniej w jednej z takich firm.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200