Cisco otwiera własną fabrykę komponentów dla sieci optycznych

Będzie to pierwsza fabryka stworzona przez Cisco. Dotychczas firma korzystała z usług produkcyjnych innych zakładów.

Cisco Systems przedstawiła nową strategię dotyczącą produkcji komponentów dla sieci optycznych i jako jej element otworzyła własną fabrykę. Utworzenie przez firmę własnej fabryki jest o tyle ciekawe, że dotychczas Cisco znana była na rynku jako tzw. wirtualny producent - cała jej produkcja była realizowana przez różnych wytwórców zewnętrznych.

Utworzenie własnej fabryki zostało - zdaniem przedstawicieli firmy - podyktowane lawinowo rosnącym zapotrzebowaniem na szybki dostęp do Internetu i związane z tym produkty. Dzięki tej inwestycji firma liczy na zmniejszenie kosztów i czasu związanego z dostarczaniem produktów na rynek.

"Gwałtownie rosnące zapotrzebowanie na systemy optyczne wywołało potrzebę zwiększenia produkcji" - powiedział Carl Redfield, wiceprezes Cisco, odpowiedzialny za produkcję.

Nowa fabryka Manufacturing Center powstała w miejscowości Salem w Nowej Anglii. Będą w niej wytwarzane m.in. nowej generacji routery optyczne oraz inne rozwiązania sieciowe. W ciągu kolejnych 5 lat zakład zatrudni 2,5 tys. pracowników, wśród których znajdą się specjaliści w zakresie technologii optycznych, inżynierowie ds. komponentów, technicy oraz osoby na różnych szczeblach zarządzania.

Zdaniem analityków, uruchomienie własnej fabryki ma też zapewnić firmie konkurencyjność w stosunku do takich firm, jak Nortel Networks czy Lucent Technologies, które również rozpoczęły produkcję niektórych sieciowych elementów optycznych we własnych zakładach.

***

Cisco kupuje producentów oprogramowania sieciowego za łączną kwotę 369 mln USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200