Cisco ostrzega – nasze dwie łaty bezpieczeństwa nie spełniają swoich zadań

Korporacja zaprezentowała 17 nowych poprawek likwidujących luki znajdujące się w programach zarządzających jej routerami i przełącznikami, i przy okazji ostrzegła użytkowników, że dwie wcześniejsze poprawki tego typu działają wadliwie.

Nowe poprawki bezpieczeństwa modyfikują sieciowe systemy operacyjne IOS i IOS/XE, które zarządzają wieloma produkowanymi przez Cisco routerami i przełącznikami. Ogółem poprawki te likwidują 19 podatności zidentyfikowanych w obu wymienionych wcześniej sieciowych systemach operacyjnych.

Niestety, Cisco ma również złą wiadomość dla tych użytkowników, którzy posiadają routery RV320 i RV325 (są to routery linii Dual Gigabit WAN VPN). Okazała się, że udostępnione wcześniej użytkownikom tych urządzeń łaty zawierają błędy i nie likwidują w pełni wykrytych w nich luk. Są to bardzo grożne podatności o czym może świadczyć fakt, że Cisco nadało im status „High”.

Zobacz również:

  • Strategiczna współpraca NTT DATA Business Solutions i Beyond.pl
  • Chiny budują kosmiczną sieć telekomunikacyjną
  • Prevalent wprowadza Alfreda, generatywnego kamerdynera AI do zarządzania ryzykiem

Druga zła wiadomość jest taka, że jak dotąd firma nie opracowała kolejnych poprawek usprawniających pracę pracujących błędnie łat. Informuje jedynie, że pracuje już intensywnie nad takimi poprawkami, które powinny w najbliższym czasie trafić do rąk administratorów sieci, w których znajdują się routery RV320 i RV325.

Korporacja odsyła użytkowników zainteresowanych jej najnowszymi poprawkami bezpieczeństwa na tę stronę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200