Cisco ostrzega – nasze dwie łaty bezpieczeństwa nie spełniają swoich zadań

Korporacja zaprezentowała 17 nowych poprawek likwidujących luki znajdujące się w programach zarządzających jej routerami i przełącznikami, i przy okazji ostrzegła użytkowników, że dwie wcześniejsze poprawki tego typu działają wadliwie.

Nowe poprawki bezpieczeństwa modyfikują sieciowe systemy operacyjne IOS i IOS/XE, które zarządzają wieloma produkowanymi przez Cisco routerami i przełącznikami. Ogółem poprawki te likwidują 19 podatności zidentyfikowanych w obu wymienionych wcześniej sieciowych systemach operacyjnych.

Niestety, Cisco ma również złą wiadomość dla tych użytkowników, którzy posiadają routery RV320 i RV325 (są to routery linii Dual Gigabit WAN VPN). Okazała się, że udostępnione wcześniej użytkownikom tych urządzeń łaty zawierają błędy i nie likwidują w pełni wykrytych w nich luk. Są to bardzo grożne podatności o czym może świadczyć fakt, że Cisco nadało im status „High”.

Zobacz również:

Druga zła wiadomość jest taka, że jak dotąd firma nie opracowała kolejnych poprawek usprawniających pracę pracujących błędnie łat. Informuje jedynie, że pracuje już intensywnie nad takimi poprawkami, które powinny w najbliższym czasie trafić do rąk administratorów sieci, w których znajdują się routery RV320 i RV325.

Korporacja odsyła użytkowników zainteresowanych jej najnowszymi poprawkami bezpieczeństwa na tę stronę.


TOP 200