Cisco ostrzega

Firma opublikowała pilny komunikat, w którym wzywa użytkowników do pilnej wymiany wadliwych kart pamięci, które zostały zainstalowane się w niektórych modelach serwerów linii UCS (Unified Computing System).

Grafika: Larry White/Pixabay

Chodzi o błąd wykryty w kartach pamięci DIMM mających pojemności 16 GB, 32 GB i 64 GB, które powstały już w fazie produkcji takich kart. Może on spowodować, że serwer zawiesi się i przestanie w pewnym momencie funkcjonować. Są to karty pamięci wyprodukowane w 2010 roku, które powodują w pewnych niesprzyjających sytuacjach nagły i nieoczekiwany reset serwera.

Administratorzy takich serwerów musza pamiętać o tym, że błąd może się też pojawić w fazie ich rozruchu serwera. Dlatego Cisco nalega, aby nie lekceważyć tego ostrzeżenia i jak najszybciej odczytać numer seryjny pamięci DIMM zainstalowanej w serwerze i sprawdzić, czy nie powinien być od razu wymieniony na inny. Firma nie informuje czy zidentyfikowała producenta wadliwych modułów.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Prywatność to więcej niż zgodność z przepisami
  • OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI

Więcej informacji opisując szczegółowo zaistniałą sytuację można znaleźć tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200