Cisco opracowało nową, chmurową platformę bezpieczeństwa

Korporacja stworzyła zintegrowaną platformę bezpieczeństwa działającą w chmurze, nadając jej nazwę Cisco SecureX. Zapewnia ona kompleksowe wykorzystanie zintegrowanego portfela zabezpieczeń firmy, zwiększając bezpieczeństwo klientów niezależnie od ich usytuowania, w sieci, na punktach końcowych oraz w chmurze.

Platforma –zaprezentowana na początku tego tygodnia w San Francisco podczas konferencji bezpieczeństwa cybernetycznego RSA 2020 - zapewnia analizę zdarzeń w całym przedsiębiorstwie, wykorzystując dane z ponad 150 milionów punktów końcowych, ruchu sieciowego z przełączników i routerów, w tym również ruchu zaszyfrowanego, chmur Google, AWS i Azure oraz prywatnych centrów danych.

Jak twierdzą twórcy rozwiązania, może ono w ciągu kilku minut wykryć i usunąć zagrożenie, analizując dane, zbierają dane z różnych produktach bezpieczeństwa. Włączenie możliwości analityków z Cisco Talos do Security Operations Center klienta pozwala przy tym wychwytywać najnowsze zagrożenia.

Zobacz również:

  • Tutaj nie zwalniają. Sektor cybersecurity potrzebuje 700 000 pracowników
  • Koniec platformy AltSpaceVR

"Branża cybersecurity została zalana tysiącami produktów pełniących jedną funkcję, które miały pomóc klientom, ale zamiast tego stworzyły niemożliwe do zarządzania środowisko z narzędziami, które ze sobą nie współpracują. Doprowadziło to do powstania luk w podejściu do bezpieczeństwa w biznesie", mówi Gee Rittenhouse, SVP i GM z Security Business Group firmy Cisco.

I dodaje, "Oprócz działalności cyberprzestępców, złożoność środowisk cybersec stała się kolejnym ryzykiem, które zespoły ds. bezpieczeństwa muszą pokonać. Cisco SecureX to fundamentalna zmiana w podejściu do bezpieczeństwa klientów, polegająca na usunięciu złożoności i zapewnieniu jednolitego widoku na stan usług bezpieczeństwa i alarmów klientów. W ten sposób zespoły bezpieczeństwa mogą lepiej wykorzystywać dostępne im zasoby i stać się doradcą biznesowym, które napędza cyfrową transformację".

Rozwiązanie będzie dostępne w czerwcu tego roku i Cisco zdecydowało się dołączać je do każdego produktu należącego do rodziny Cisco Security.

Źródło: Cisco

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200