Cisco opracowało chmurową platformę do monitorowania biznesowych aplikacji i usług

Firma zaprezentowała podczas tegorocznej edycji konferencji Cisco Live nowe rozwiązanie noszące nazwę AppDynamics Cloud. To działającą w chmurze platforma pozwalająca monitorować nowoczesne aplikacje, które działają w oparciu o coraz bardziej złożone i rozproszone architektury i usługi.

Grafika: Jack-Moreh/freerangestock

Zespoły IT muszą monitorować i zarządzać zmieniającymi się dynamicznie zależnościami pomiędzy aplikacjami w ramach infrastruktury, mikrousług, kontenerów i interfejsów programowania aplikacji. Tradycyjne podejście do tego problemu nie zdaje egzaminu w wysoce złożonym i dynamicznym ekosystemie. AppDynamics Cloud może natomiast bez problemu przetwarzać ogrom danych, wydarzeń, logów i śladów generowanych w tym środowisku – włączając w to sieć, bazy danych, storage, kontenery, bezpieczeństwo i usługi chmurowe – aby poznać obecny stan zasobów IT aż do poziomu użytkownika końcowego.

AppDynamics Cloud przetwarza dane telemetryczne generowane w ramach całego środowiska IT, dostarczając wiedzę na temat działania aplikacji i ich bezpieczeństwa. Rozwiązanie wykorzystuje wgląd w chmurę, aby rozwiązywać problemy z wydajnością aplikacji mając na uwadze cały kontekst biznesowy i na tej podstawie formułuje wnioski i sugeruje podjęcie konkretnych czynności.

Zobacz również:

Podczas, gdy wiele organizacji wciąż wykorzystuje tradycyjne rozwiązania do obsługi kluczowych procesów i systemów umożliwiających generowanie przychodu, platforma wykorzystuje DevOps, umożliwiając współpracę pomiędzy zespołami, w tym z różnymi interesariuszami biznesowymi. To trend przyspieszony przez pandemię, który dał początek rewolucji w doświadczeniach konsumentów i użytkowników końcowych, a praca w trybie hybrydowym wzmocniła tę metodę.

Obecni klienci AppDynamics mogą dokonać aktualizacji do AppDynamics Cloud i usprawnić zarządzanie wydajnością aplikacji albo korzystać z obu rozwiązań jednocześnie. AppDynamics Cloud wspiera działające w chmurze, zarządzalne środowiska Kubernetes w ramach Amazon Web Services (AWS). W przyszłości zaplanowano rozszerzenia dla Microsoft Azure, Google Cloud Platform i innych dostawców usług chmurowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200