Cisco na razie wyprzedza Brocade

Według Dell'Oro Group, Cisco minimalnie wyprzedziła Brocade w II kwartale tego roku pod względem wartości sprzedaży szkieletowych, wieloprotokołowych przełączników SAN dla pamięci masowych i zdobyła pozycję lidera w tym segmencie rynku.

Według Dell'Oro Group, Cisco minimalnie wyprzedziła w II kwartale tego roku pod względem wartości sprzedaży szkieletowych, wieloprotokołowych przełączników SAN dla pamięci masowych i zdobyła pozycję lidera w tym segmencie rynku.

Obroty Cisco osiągnęły wartość 68,5 mln USD (33,6% udział w rynku), a Brocade - 68 mln USD (33,3%), choć pod względem liczby sprzedanych portów ta druga firma wciąż wyprzedza Cisco, mając 36,7-procentowy udział w porównaniu do 34,1%. Na trzecie miejsce spadła McData, której obroty wyniosły 67,1 mln USD. Cisco stało się więc liderem rynku, na którym jeszcze 4 lata temu w ogóle nie działało. Cisco poprawiło wynik w stosunku do analogicznego kwartału ub.r., co nie zawsze mu się na tym rynku udawało. Jednocześnie McData, od zawsze lider rynku dużych przełączników, doznał pogorszenia wyników. W 2003 r. McData była liderem rynku, mając 52,3-procentowy udział, druga była Brocade (28,8%), a Cisco miało tylko 8,8%.

W ubiegłym miesiącu sytuacja na rynku ulega zmianie - Brocade zdecydowała się na przejęcie McData. Obecnie więc rozpocznie się walka rynkowa między Cisco i Brocade o przejęcie lub utrzymanie klientów tej znikającej z rynku firmy. Z samej matematyki wynika, że Brocade po przejęciu McData powinna zostać dominującym liderem z ponad 60% udziałem w rynku. Ale tego typu sumowanie nie zawsze sprawdza się w praktyce, czego doświadczyła m.in. właśnie McData, tracąc udziały w rynku po przejęciu w ub. roku mniejszego konkurenta - CNT, który wcześniej miał 9,2% rynku przełączników modułowych.


TOP 200