Cisco kupuje kolejne dwie firmy

Przejmowane firmy, Altiga Networks i Compatible Systems, specjalizują się w rozwiązaniach prywatnych sieciach wirtualnych (VPN).

Cisco Systems przejmie Altiga Networks i Compatible Systems, firmy specjalizujące się w rozwiązaniach prywatnych sieci wirtualnych (VPN). Transakcje, których łączna wartość ma wynieść 567 mln USD, zostaną zrealizowane w formie wymiany akcji.

Istniejąca od 1998 r. Altiga Networks oferuje zintegrowane rozwiązania zdalnego dostępu do aplikacji dla sieci VPN. Jej produkty wzbogacą obecną rodzinę routerów i urządzeń związanych z bezpieczeństwem przeznaczonych dla prywatnych sieci wirtualnych oferowanych przez Cisco. Firma zostanie włączona do działu Enterprise Line of Business.

Compatible Systems, obecna na rynku od roku 1988, jest natomiast producentem standardowych rozwiązań VPN przeznaczonych dla dostawców usług sieciowych. Zostanie ona połączona z działem Service Provider Line of Business.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200