Cisco kupuje Composite Software

Cisco poinformował o planach przejęcia firmy Composite Software - dostawcy rozwiązań z zakresu wirtualizacji danych i usług. Wartość transakcji wyniesie ok. 180 mln USD. Po formalnym przejęciu Composite Software stanie się w strukturach Cisco częścią działu usług. Cała operacja powinna zakończyć się do końca roku fiskalnego 2014.

Flagowym rozwiązaniem Composite jest oprogramowanie, dzięki któremu dane zebrane z całej firmowej sieci przedstawiane są w sposób sugerujący, że są dostępne w jednej lokalizacji. "Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesu podejmowania decyzji na bazie danych oraz poprawienie ich trafności i użyteczności" - wyjaśniają przedstawiciele Cisco.

Produkt będzie odgrywał kluczową rolę w przygotowywanej przez Cisco platformie usługowej, mającej ułatwić zarządzanie zasobami IT w firmie. Wiadomo, że będzie ona zawierać m.in. serwer Unified Computing System (UCS), a także rozwiązania przejętej niedawno przez koncern firmy SolveDirect.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200