Cisco kończy II kwartał roku finansowego 2001

W II kwartale roku finansowego 2001 firma Cisco Systems odnotowała przychody w wysokości 6,75 mld USD, czyli o 55% większe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (4,36 mld USD). Zysk netto jednak n...

W II kwartale roku finansowego 2001 firma Cisco Systems odnotowała przychody w wysokości 6,75 mld USD, czyli o 55% większe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (4,36 mld USD). Zysk netto jednak nie wzrósł tak znacznie i w tym okresie wyniósł 874 mln USD (816 mln USD). Było to spowodowane głównie kosztami związanymi z przejęciami innych spółek. Wyłączając te koszty, przyrost zysku netto był spory - 48% i wyniósł 1,33 mld USD (897 mln USD). Wyniki te okazały się nieznaczni niższe od oczekiwań analityków.

Podobne jak w przypadku innych spółek technologicznych, firma odnotowała spadek przychodów na rynku amerykańskim, na którym sprzedaż w II kw. stanowiła 49% wszystkich przychodów Cisco. Dla porównania w I kw. roku finansowego 2001 wskaźnik ten wyniósł 52%. Największy wzrost sprzedaży odnotowano natomiast w Japonii, gdzie mimo chwilowego osłabienia gospodarczego, przychody rosną o ok. 100% rocznie. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że w Europie sprzedaż też była "dobra", choć popyt na produkty firmy był niższy od przewidywań.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Przedstawiciele firmy podkreślają ogólne zmniejszenie zapotrzebowania na produkty Cisco wśród dostawców usług, w wyniku czego przychody firmy w tym sektorze były o 40% niższe od oczekiwanych. Mniejsze były także zakupy dokonywane przez przedsiębiorstwa produkcyjne. Cisco przewiduje, że taka tendencja utrzyma się co najmniej do połowy tego roku kalendarzowego.

***

Kolejny dobry kwartał finansowy Cisco

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200