Cisco inwestuje w nową firmę wyodrębnioną z Net2Phone

Adir Technologies będzie specjalizować się w oprogramowaniu do zarządzania sieciami Voice over IP i innymi rozwiązaniami sieci pakietowych.

Net2Phone, amerykańska firma specjalizująca się w rozwiązaniach telefonii internetowej, wydzieliła spółkę Adir Technologies, mającą zajmować się rozwojem oprogramowania do zarządzania sieciami Voice over IP i innymi rozwiązaniami sieci pakietowych, realizującymi transmisje treści multimedialnych.

Oferta nowej firmy będzie skierowana do operatorów telekomunikacyjnych, usługodawców internetowych, firm świadczących usługi bezprzewodowe oraz dużych korporacji na całym świecie.

Mniejszościowy pakiet akcji Adir Technologies kupiło Cisco Systems. Szczegółów transakcji nie ujawniono. Obie firmy nawiązały porozumienie, w ramach którego Cisco będzie oferować produkty Adir swoim klientom. W ten sposób Net2Phones zamierza pozyskać dodatkowe źródło przychodów ze sprzedaży licencji.

Oferowane przez Adir Technologies oprogramowanie umożliwia kompleksową analizę i zarządzanie stanem, przepustowością oraz wykorzystaniem sieci pakietowych. Platforma ta została opracowana w laboratoriach Net2Phone w roku 1995 i od tego czasu była udoskonalana. Wykorzystywana na potrzeby firmy, nigdy jednak nie trafiła na rynek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200