Cisco i Intel usprawnią jakość połączeń Wi-Fi

Obie firmy rozszerzają współpracę i zamierzają opracować wspólnie rozwiązanie, które umożliwi sprzętowi sieciowemu Wi-Fi produkowanemu przez Cisco zbierać dane z komputerów zawierających intelowskie układy CPU. Pozwoli to rozwiązywać problemy związane z wolną pracą bezprzewodowych połączeń, które zapewniają stacjom końcowym łączność z serwerem lub internetem.

Źródło: Metamorworks/Getty Images

Wspólny projekt nosi nazwę Intel Connectivity Analytics i pomoże administratorom systemów IT oceniać jakość połączeń Wi-Fi. Funkcja będzie obsługiwana przez komputery z procesorami Intel obsługującymi połączenia Wi-Fi 6 oraz przez całą gamę sieciowych rozwiązań Cisco.

Będą to np. bezprzewodowe kontrolery linii Catalyst 9800 (w których opcja taka pojawi się w zarządzających nimi interfejsach) czy punkty dostępowe Meraki (gdzie będzie obsługiwana przez konsolę zarządzania Meraki Dashboard). Funkcja będzie zbierać szczegółowe informacje, takie jak marka i model urządzenia końcowego, wersja sterownika oraz parametry połączenia, dając zespołom IT wgląd zarówno w architekturę połączenia, jak i konfigurację klienta.

Zobacz również:

  • 5G - rozwój jeszcze przed nami, 6G - tuż tuż, za rogiem
  • Prywatność to więcej niż zgodność z przepisami
  • Rząd amerykański wspiera dotacjami rodzimą produkcję chipów

Cisco i Intel współpracują ze sobą od ponad 12 lat, głównie w takich obszarach jak jakość połączeń sieciowych, infrastruktury hiperkonwergentne (HCI) czy serwery. Jedna z ostatnich wspólnych inicjatyw dotyczyła wprowadzenia intelowskich procesorów Xeon Scalable trzeciej generacji do serwerów Cisco linii UCS (Unified Computing System).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200