Cisco i Google zbudują wspólnie nową platformę multicloud

Obie firmy ogłosiły zamiar stworzenia nowego środowiska sieciowego multicloud. Projekt nosi nazwę „Cisco SD-WAN Cloud Hub w chmurze Google Cloud” i ma zapewnić aplikacjom i sieciom korporacyjnym możliwość współdzielenia założeń umów o poziomie świadczenia usług i polityk bezpieczeństwa, po to aby zagwarantować użytkownikom przewidywalną wydajność aplikacji.

W ramach partnerstwa Cisco i Google Cloud zapewnią ścisłą integrację między rozwiązaniami Cisco SD-WAN i Google Cloud. Polityki sieciowe, takie jak np. segmentacja, będą śledzić ruch sieciowy na granicy między siecią korporacyjną a chmurą Google, aby zapewnić kompleksową kontrolę nad bezpieczeństwem, wydajnością i jakością doświadczeń.

Dzięki „Cisco SD-WAN Cloud Hub w chmurze Google Cloud” sieć będzie komunikować się z aplikacjami, a aplikacje będą „rozmawiać” z siecią. Krytyczne informacje dotyczące bezpieczeństwa, polityki i wydajności obejmą zarówno sieci, chmury, jak i aplikacje.

Zobacz również:

Integracja ta zostanie rozszerzona na środowiska hybrydowe i te zlokalizowane w chmurze, takie jak Anthos, otwarta platforma aplikacji Google Cloud, wspierająca optymalizację rozproszonych aplikacji działających w oparciu o mikrousługi w środowisku multicloud.

Jak informuje Cisco, partnerstwo będzie obejmować wiele przedsiębiorstw, które korzystają z chmury hybrydowej i środowiska multicloud, a nowa platforma umożliwi firmom optymalizację stosów aplikacji poprzez dystrybucję komponentów do ich najlepszych lokalizacji.

Integracja rozwiązań obu firm będzie też sprzyjać poprawie bezpieczeństwa i zapewnieniu zgodności z przepisami obejmującymi przedsiębiorstwa. Za pomocą Cisco Cloud Hub można autoryzować dostęp do aplikacji w chmurze w oparciu o tożsamość użytkownika. Dzięki Cisco SD-WAN Cloud Hub dowolne urządzenie, w tym IoT, będzie działało zgodnie z zasadami obowiązującymi w całym ekosystemie sieci i aplikacji przedsiębiorstwa.

Firmy Cisco i Google Cloud zamierzają zaprosić wybranych klientów do udziału w testach tego rozwiązania do końca 2020 roku. Narzędzie ma być ogólnodostępne w pierwszej połowie 2021 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200