Cisco i Cap Gemini tworzą spółkę zajmującą się sieciami dla przedsiębiorstw

Potentat sieciowy zainwestuje w działalność partnera 835 mln USD.

Cisco Systems, jeden z największych producentów na rynku sieciowym, i Cap Gemini, francuska firma zajmująca się konsultingiem oraz usługami IT, utworzą spółkę joint venture. Będzie ona filią Cap Gemini i ma pomagać operatorom telekomunikacyjnym i dostawcom usług w tworzeniu sieci korporacyjnych. Jej działalność ma skupić się na Europie, po czym rozszerzyć na rynki amerykański i azjatycki.

W ramach umowy Cisco zainwestuje w działalność Cap Gemini 835 mln USD, z czego 164 mln USD przeznaczone zostanie na rozwijanie nowego przedsięwzięcia.

Cap Gemini będzie miała 95,1% udziałów w nowej, jeszcze nie nazwanej, spółce, a Cisco - 4,9%. Ponadto Cisco otrzyma 2,6 mln akcji francuskiego partnera.

Nowa spółka będzie oferowała sieciowe produkty Cisco wraz z usługami Cap Gemini. Firma obecnie prowadzi już działalność doradczą w zakresie instalacji i implementacji tradycyjnych sieci telekomunikacyjnych, a dzięki umowie będzie mogła ona oferować rozwiązania z zakresu sieci bazujących na protokole IP.

Na czele nowej firmy stanie Alexandre Haeffner, obecnie kierujący działem Telecom & Media w Cap Gemini. W zarządzie znajdzie się pięciu dyrektorów pochodzących z francuskiej firmy i jeden z Cisco.

Większość pracowników joint venture, ok. 4600 osób, będzie pochodziło z francuskiej firmy, jednak Cisco również zapowiedziało oddelegowanie części swoich specjalistów.

***

Cap Gemini Group przejmuje działalność konsultingową od Ernst & Young

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200