Cisco finalizuje przejęcie Tandberga

Cisco ogłosił, że przystępuje do końcowej fazy operacji przejmowania Tandberga, producenta rozwiązań wideokonferencji i telepresence.

Pełna linia produktów Tandberg stanowi obecnie część portfolio telepresence Cisco. Po sfinalizowaniu transakcji Fredrik Halvorsen, były dyrektor naczelny Tandberga, będzie pełnił funkcję starszego wiceprezesa i kierownika nowej grupy technologicznej TelePresence. Warunki transakcji przewidują, że po zakończeniu przymusowego wykupu udziałów Cisco nabędzie wszystkie znajdujące się w obiegu akcje Tandberga warte ok. 3,3 mld USD.

Cisco w swojej strategii przywiązuje szczególną wagę do systemów typu telepresence (wirtualna rzeczywistość), umożliwiających w przyszłości swobodną zdalną współpracę ludzi i zasadniczą zmianę sposobu pracy. "Jesteśmy przekonani, że telepresence, czyli wideokonferencje następnej generacji, wraz z bogatą ofertą naszych produktów przyczynią się do popularyzacji nowego sposobu pracy pozwalającego na zwiększenie wydajności każdej osobie poprzez powszechne stosowanie wideokonferencji i metod współpracy opartych na spotkaniach osobistych" - powiedział Marthin De Beer, wiceprezes Grupy Emerging Technologies w Cisco.


TOP 200