Cisco chroni fizyczne zasoby przedsiębiorstw

Cisco poszerzył ofertę o nowe produkty pozwalające chronić fizyczne zasoby przedsiębiorstwa: cyfrową kamerę monitorującą otoczenie oraz Cisco PAM (Physical Access Manager) - narzędzie do zarządzania z jednego miejsca czujnikami, elektronicznymi zamkami oraz urządzeniami biometrycznymi.

Kamera Cisco High Definition 1080P Intelligent IP (można nią zarządzać za pomocą przeglądarki WWW) obsługuje standard H.264 i może rejestrować obrazy wideo z szybkością 30 klatek na sekundę. Jest to kamera do instalowania wewnątrz budynków, współpracująca z Cisco Video Surveillance Manager. Menedżer (oferowany w postaci dedykowanego urządzenia lub jako oprogramowanie) może kontrolować zarówno analogowe, jak i cyfrowe kamery.

PAM jest częścią większego systemu o nazwie Cisco Electronic Access Control, który został zaprojektowany z myślą o ochronie budynków. Electronic Access Control monitoruje drzwi i inne wejścia prowadzące do budynków oraz nadzoruje pracę urządzeń biometrycznych.

Zobacz również:

  • Cisco i Microsoft transmitują dane z prędkością 800 Gb/s

Kamera Cisco High Definition 1080P pojawi się w ofercie Cisco w kwietniu, a rozwiązanie PAM będzie dostępne w czerwcu br. Ceny produktów nie są jeszcze znane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200