Cisco będzie wykorzystywać pamięci typu flash Intela

Intel będzie dostarczać pamięci typu flash do wybranych rozwiązań komunikacyjnych produkowanych przez Cisco Systems. W ramach umowy Cisco będzie przez trzy lata kupować od Intela układy pamięci wykona...

Intel będzie dostarczać pamięci typu flash do wybranych rozwiązań komunikacyjnych produkowanych przez Cisco Systems. W ramach umowy Cisco będzie przez trzy lata kupować od Intela układy pamięci wykonane w technologii 0,18 mikrometra, które znajdą zastosowanie w modemach kablowych, przełącznikach i tanich routerach. Wartość porozumienia nie została ujawniona.

Pierwsze pamięci typu flash, produkowane w technologii 0,18 mikrometra Intel opracował w kwietniu ub. roku. W tym roku firma planuje, że uda jej się wyprodukować czterokrotnie więcej tych pamięci niż w roku poprzednim.

Zobacz również:

  • Spadają ceny dysków SSD

Zawartość pamięci flash może być wielokrotnie zmieniana i nie ulega ona skasowaniu po wyłączeniu zasilania urządzenia. Z tego powodu jest ona szczególnie chętnie wykorzystywana np. w telefonach komórkowych, odtwarzaczach MP3 czy komputerach naręcznych.

***

Intel wprowadza nowe pamięci dla urządzeń bezprzewodowych

Intel inwestuje w rozwój produkcji pamięci typu flash

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200