Cisco Live 2022: Innowacje napędzają nowoczesne przedsiębiorstwa

Nowe rozwiązania z zakresu zarządzania siecią z chmury, nowa strategia rozwoju globalnej, dostarczanej w chmurze, zintegrowanej platformy komunikacyjnej, pierwszy na rynku telefon dostosowany do potrzeb pracy hybrydowej czy wprowadzenie do oferty AppDynamics Cloud, - przed chwilą takie zapowiedzi padły ze sceny Cisco LIVE 2022 w Las Vegas. Na wydarzeniu obecna jest również nasza redakcja.

Fot. Materiały prasowe Cisco

Konferencja Cisco LIVE 2022 to wydarzenie poświęcone technologiom sieciowym i rozwiązaniom z zakresu cyberbezpieczeństwa. Przez ostatnie dwa lata, konferencja odbywała się w przestrzeni wirtualnej. W tym roku wydarzenie jest prawdziwie hybrydowe – organizatorzy oczekują, że weźmie w nim udział osobiście 15 000 osób, a kilkakrotnie więcej obejrzy relację online z dowolnego miejsca na świecie.

Event jest platformą wymiany myśli i poznania ekosystemu partnerskiego Cisco. W tym roku na scenie pojawią się między innymi przedstawiciele firm: Amazon, Ford, McLaren Racing, Starbucks i reprezentanci miasta Las Vegas. Będą rozmowy o innowacjach, warsztaty praktyczne, sesje edukacyjne i techniczne.

Zobacz również:

  • Cyberobrona? Mamy w planach
  • Innowacje – co je napędza, a co hamuje

„Wyzwania i niepewność, które towarzyszyły nam w ostatnich latach pokazały prawdziwą siłę technologii. Cyfrowa transformacja wciąż jest kluczowa dla każdej firmy w podróży przez coraz bardziej złożony świat, którą odbywamy wraz z naszymi klientami i partnerami” – powiedział Chuck Robbins CEO Cisco, podczasesji inaugurującej konferencję. „Cieszę się, że podczas Cisco Live będziemy mogli zaprezentować wraz z klientami nasze najnowsze innowacje, które pomagają im zmieniać się i dostosowywać do nowych warunków biznesowych” – dodał.

A tych jest w tym roku sporo. Cisco przedstawiło między innymi nowe rozwiązania z zakresu zarządzania siecią z chmury, które zapewniają ujednolicone doświadczenia w ramach portfolio Cisco Meraki, Cisco Catalyst (Cloud Management for Cisco Catalyst™) oraz Cisco Nexus (Cisco Nexus®Cloud), a także nowy produkt w ramach rozwiazań Cisco ThousandEyes (ThousandEyes®WAN Insights) do zaawansowanej optymalizacji wydajności WAN.

W działce cyberbezpieczeństwa też spore nowości. Amerykański gigant technologiczny zaprezentował nową strategię rozwoju globalnej, dostarczanej w chmurze, zintegrowanej platformy zapewniającej bezpieczny dostęp i łączność organizacjom niezależnie od ich wielkości i branży, w której działają.

Pokazano też jeden z elementów wsparcia hybrydowego modelu pracy - pierwszy na rynku telefon dostosowany do potrzeb takiej pracy, Cisco Video Phone 8875.

Cisco ogłosiło również wprowadzenie AppDynamics Cloud, chmurowej platformy obserwowalności dla nowoczesnych aplikacji, które są oparte na coraz bardziej złożonych i rozproszonych architekturach i usługach. Zaprojektowana z myślą o prostocie, użyteczności i intuicyjności platforma umożliwi zespołom IT dostarczanie wyjątkowych doświadczeń cyfrowych, których obecnie wymagają przedsiębiorstwa, ale i konsumenci czy użytkownicy końcowi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200