Cisco, EMC: współpraca w zakresie DLP

Cisco zamierza skorzystać z technologii EMC, która ma umożliwić jej wejście w obszar rozwiązań zapobiegania wyciekom danych (DLP).

Współpraca z EMC i jej oddziałem RSA ma umożliwić zintegrowanie rozwiązań DLP (Data-leakage prevention) do monitorowania zawartości, z pewną liczbą produktów Cisco. Jednym z pierwszych rozwiązań, które ma pojawić się jako owoc tej współpracy, będzie Cisco Security Agent. W przyszłości DLP ma być używane w infrastrukturze sieciowej Cisco, jako sposób na monitorowanie ruchu w czasie rzeczywistym i blokowanie nieautoryzowanej treści.

Główna technologia DLP, którą Cisco otrzyma od EMC, pochodzi z firmy Tablus, nabytej przez EMC w sierpniu 2007 r. Poza współpracą w zakresie DLP, firmy będą również wspólnie pracować przy rozwiązaniach do szyfrowania i zarządzania kluczami. W przyszłości użytkownicy będą mogli szyfrować dane przechowywane na taśmach i w systemach wirtualnych bibliotek taśmowych (VTL), wykorzystując integrację Cisco MDS 9000 Storage Media Encryption z RSA Key Manager. Zintegrowany produkt ma pojawić się w maju br.

Zobacz również:

  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200