Ciągła ochrona danych z desktopów i laptopów

Firma S4E - krakowski dystrybutor systemów pamięci masowych - podpisała umowę dystrybucyjną z dostawcą oprogramowania do backupu stacji roboczych, firmą Atempo.

Oferowane przez Atempo oprogramowanie LiveBackup umożliwia ochronę danych w czasie rzeczywistym (CDP) znajdujących się na stacjach roboczych i laptopach. Program działa w tle komputera i może być niewidoczny dla użytkownika. Właściciele danych na komputerach nie muszą wyznaczać harmonogramów wykonywania backupu - LiveBackup wykrywa wszystkie występujące zmiany, a następnie wysyła je do serwera backupowego. Co ważne, dane są chronione nawet wtedy, gdy komputer nie jest podłączony do sieci (ich kopia jest wykonywana do lokalnej pamięci cache). Użytkownicy mogą odtwarzać swoje pliki bez konieczności ingerencji administratorów systemu.

LiveBackup działa w architekturze klient-serwer. Na serwerze backupowym instalowana jest baza danych Microsoft SQL Server 2000. W ten sposób na serwerze backupowym powstaje centralne repozytorium danych. W warstwie pośredniej LiveBackup korzysta w usług IIS (Internet Information Services), to pozwala na komunikację klientów z serwerem zarówno w środowisku LAN i jak WAN.

Oprogramowanie serwerowe umożliwia przechowywanie tylko jednej kopii zduplikowanych plików. Może też tworzyć obraz dysku systemowego klienta, aby później odtworzyć go w przypadku wystąpienia awarii (dzięki temu nie ma potrzeby potrzeby reinstalacji systemu operacyjnego i aplikacji). Na serwerze można też zainstalować dowolne oprogramowanie umożliwiające backup zabezpieczonych danych na zewnętrzne nośniki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200