Chwila nostalgii - Windows 10 z interfejsem rodem z Windows XP

Windows XP do dziś przez wielu użytkowników uważany jest za najlepszy system operacyjny. Aktualnie mamy okazję powrócić do przeszłości. Oto Windows 10 z interfejsem rodem z Windows XP.

Aż trudno w to uwierzyć, ale system operacyjny Windows XP ma już ponad 21 lat. Oprogramowanie zadebiutowało na rynku w październiku 2001 roku i przez bardzo długi okres czasu było najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, który był popularny nawet po wygaśnięciu oficjalnego wsparcia.

Windows XP
Źródło: microsoft.com

Windows XP

Źródło: microsoft.com

Windows XP przez wielu użytkowników okrzyknięty został najlepszym wydaniem Windowsa. Oprogramowanie zasłynęło wysoką niezawodnością oraz kompatybilnością zarówno ze starym, jak i nowym sprzętem.

Zobacz również:

  • Jak Satya Nadella doprowadził Microsoft do wartości rynkowej 3 bilionów dolarów
  • Czy Microsoft wyprzedzi Apple jako największa firma na świecie w 2024?

Aktualnie możemy cofnąć się do początków lat dwutysięcznych za sprawą zmodyfikowanej wersji systemu Windows 10, która na maszynie wirtualnej pozwoli nam przypomnieć sobie wygląd Windowsa XP oraz zagrać w klasyczne gry takie jak 3D Pinball.

Windows Experience Freestyle Update to głęboko zmodyfikowana wersja systemu operacyjnego Windows 10 w wersji 1809 (niespieranej już przez Microsoft), która posiada interfejs użytkownika w całości przeniesiony z Windowsa XP. Oprogramowanie starannie odwzorowuje wygląd i działanie Windowsa XP, a ze względu na rdzeń z Windowsa 10 pozwala się uruchomić na nowoczesnych komputerach.

System operacyjny posiada klasyczny Eksplorator plików, Menedżer zadań, Panel sterowania, Menu Start oraz Internet Explorera, który w praktyce jest mocno zmodyfikowaną wersją przeglądarki Mozilla Firefox.

Dopiero po dłuższej chwili obcowania z systemem da się zauważyć, że nie jest to oryginalny Windows XP. Nie wszystkie elementy działają, a niektóre pochodzą z normalnej wersji Windowsa 10.

Windows Experience Freestyle Update można traktować jedynie jako ciekawostkę - to mocno zmodyfikowana wersja Windowsa 10, która nadaje się jedynie do uruchomienia w maszynie wirtualnej w odseparowanym środowisku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200