Chwila nostalgii - Windows 10 z interfejsem rodem z Windows XP

Windows XP do dziś przez wielu użytkowników uważany jest za najlepszy system operacyjny. Aktualnie mamy okazję powrócić do przeszłości. Oto Windows 10 z interfejsem rodem z Windows XP.

Aż trudno w to uwierzyć, ale system operacyjny Windows XP ma już ponad 21 lat. Oprogramowanie zadebiutowało na rynku w październiku 2001 roku i przez bardzo długi okres czasu było najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie, który był popularny nawet po wygaśnięciu oficjalnego wsparcia.

Windows XP
Źródło: microsoft.com

Windows XP

Źródło: microsoft.com

Windows XP przez wielu użytkowników okrzyknięty został najlepszym wydaniem Windowsa. Oprogramowanie zasłynęło wysoką niezawodnością oraz kompatybilnością zarówno ze starym, jak i nowym sprzętem.

Zobacz również:

  • Błąd systemu geolokalizacji zablokował wczoraj użytkownikom dostęp do chmury Azure
  • Jest nowa wersja komunikatora WhatsApp dla komputerów Windows
  • Windows 11 mniej popularny od Windowsa XP

Aktualnie możemy cofnąć się do początków lat dwutysięcznych za sprawą zmodyfikowanej wersji systemu Windows 10, która na maszynie wirtualnej pozwoli nam przypomnieć sobie wygląd Windowsa XP oraz zagrać w klasyczne gry takie jak 3D Pinball.

Windows Experience Freestyle Update to głęboko zmodyfikowana wersja systemu operacyjnego Windows 10 w wersji 1809 (niespieranej już przez Microsoft), która posiada interfejs użytkownika w całości przeniesiony z Windowsa XP. Oprogramowanie starannie odwzorowuje wygląd i działanie Windowsa XP, a ze względu na rdzeń z Windowsa 10 pozwala się uruchomić na nowoczesnych komputerach.

System operacyjny posiada klasyczny Eksplorator plików, Menedżer zadań, Panel sterowania, Menu Start oraz Internet Explorera, który w praktyce jest mocno zmodyfikowaną wersją przeglądarki Mozilla Firefox.

Dopiero po dłuższej chwili obcowania z systemem da się zauważyć, że nie jest to oryginalny Windows XP. Nie wszystkie elementy działają, a niektóre pochodzą z normalnej wersji Windowsa 10.

Windows Experience Freestyle Update można traktować jedynie jako ciekawostkę - to mocno zmodyfikowana wersja Windowsa 10, która nadaje się jedynie do uruchomienia w maszynie wirtualnej w odseparowanym środowisku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200