ChromeOS otrzyma scentralizowane ustawienia prywatności

System operacyjny dla komputerów oraz tabletów otrzyma nowe centrum prywatności

ChromeOS to lekki system operacyjny oparty na przeglądarce Google Chrome przeznaczony dla budżetowych komputerów oraz tabletów. Nowa wersja ChromeOS otrzyma dodatkowe opcje prywatności. Google szykuje specjalny hub do zarządzania prywatnością, który ma być podobny do rozwiązania znajdującego się w najnowszych wersjach Androida.

Asus ChromeBook Flip
Źródło: asus.com

Asus ChromeBook Flip

Źródło: asus.com

Główną nowością w centrum prywatności ChromeOS ma być możliwość łatwej i wygodnie dezaktywacji kamerki internetowej.

Zobacz również:

  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome
  • Najnowsza przeglądarka Chrome jest zgodna z komputerami zawierającymi procesory Arm

Nowe menu z opcjami prywatności gromadzić będzie w jednym miejscu wszystkie funkcje dotyczące zabezpieczeń i ochrony prywatności systemu ChromeOS.

Hub prywatności można uruchomić w najnowszych kompilacjach testowych Google ChromeOS. Element ten nie jest jeszcze ukończony. Aktualnie z jego poziomu można jedynie zdezaktywować dostęp aplikacji i systemu operacyjnego do kamerki internetowej. Po upublicznieniu nowy hub prywatności powinien posiadać większą funkcjonalność. Spodziewamy się funkcji informującej o wykorzystanych uprawnieniach przez dane aplikacje oraz informacji o ostatnim wykorzystaniu aparatu i mikrofonów.

Nowa funkcjonalność pojawi się w sekcji Bezpieczeństwo i prywatność w Ustawieniach Google ChromeOS.

Menu prywatności po raz pierwszy pojawiło się w systemie operacyjnym Google ChromeOS Canary w wersji 105.0.5121.0. Flaga pozwalająca wywołać nową funkcje dostępna jest w systemie operacyjnym od kilku tygodni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200