ChromeOS otrzyma lepszą integrację z pakietem Microsoft 365

Google wprowadzi zmiany w ChromeOS, które ułatwią korzystanie z usług Microsoft. Pojawi się również integracja OneDrive z domyślnym menedżerem plików.

ChromeOS to bardzo lekki system operacyjny oparty na Linuxie, którego główną aplikacją jest przeglądarka Google Chrome. W domyśle ChromeOS to system operacyjny dla tanich i mało wydajnych urządzeń. Rozwiązanie to przyjęło się jednak w szkołach, fundacjach oraz jednostkach administracji publicznej, gdzie bardzo często korzysta się jednocześnie z usług dostarczanych przez Microsoft.

ChromeOS domyślnie polega na Google Workspace
Źródło: acer.com

ChromeOS domyślnie polega na Google Workspace

Źródło: acer.com

System operacyjny ChromeOS pozwala co prawda bez problemu korzystać z Microsoft 365 przez przeglądarkę, ale nie jest to tak wygodne i intuicyjne jak na systemach Windows czy macOS.

Zobacz również:

  • Użytkownicy Androida mogą się wkrótce zdziwić
  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu

Google zdecydowało się połączyć siłę z Microsoft i lepiej zintegrować usługi Microsoft 365 z ChromeOS. Na pierwszy ogień trafił dysk sieciowy OneDrive, który zostanie zintegrowany z aplikacją Pliki.

Wraz z przyszłymi aktualizacjami ChromeOS w systemie operacyjnym pojawi się możliwość zalogowania do dysku sieciowego OneDrive wprost z aplikacji Pliki. Dzięki integracji z usługami Microsoft 365 użytkownicy ChromeBooków będą w stanie wygodnie przeglądać pliki wprost z menedżera plików. Pojawią się również rozszerzone opcje wykonywania kopii zapasowej.

Aktualnie Google ani Microsoft nie przekazują szczegółowych informacji na temat pogłębionej integracji Microsoft 365 z ChromeOS. Nie wiemy kiedy i w jakim zakresie zostaną udostępnione nowe funkcje integracji obu rozwiązań.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200