Chrome zepchnął w kwietniu IE na drugie miejsce

Na rynku przegląd mamy rewolucję. W zeszłym miesiącu przeglądarki Internet Explorer (która przez ostatnie 21 królowała na tym rynku) oraz Edge straciły palmę pierwszeństwa na rzecz oprogramowania Chrome (Google). Z kolej udział przeglądarki Firefox w tym rynku spadł po raz pierwszy od 2006 roku do poziomu poniżej 10%.

Jak podaje amerykańska firma analityczna Net Applications, udział oprogramowania IE+Edge w rynku przeglądarek spadł w kwietniu o 2% i wyniósł 41,4%. W tym samym czasie Chrome poprawił swój wynik o 2,6% i jego udział w rynku przeglądarek wynosi obecnie 41.7%. Tak więc co prawda o przysłowiowy błysk szprychy, ale Chrome wygrywa z IE.

Chrome zepchnął w kwietniu IE na drugie miejsce

Źródło: Net Applications

Jednocześnie Firefox zmniejszył swój udział w rynku przeglądarek o niecały procent (dokładnie o 8/10%) i po raz pierwszy uzyskał wynik poniżej 1o% (9,8%). Na kolejnym miejscach znajdują się przeglądarki Safari (Apple) i Opera, których udział w rynku wynosi odpowiednio 4,9% i 1,9%.

Zobacz również:

  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było

MIcrosoft ma więc powody do zmartwienia, gdyż od połowy 2014 roku udział przeglądarki IE w tym ryku spadł aż o 29%. Firmy analityczne ostrzegały Microsoft od jakiegoś czasu, że w pewnym momencie IE przegra z oprogramowaniem Chrome, ale korporacja albo nie wierzyła tym przepowiedniom, albo nie potrafiła zmienić swojej strategii w tym obszarze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200