Chrome najczęściej modyfikowaną przeglądarką

Producenci czterech cieszących się największym wzięciem przeglądarek (Chrome, Firefox, Edge i Safari) modyfikują je w różnych odstępach czasu. W zeszłym roku najczęściej robiła to firma Google, a najrzadziej Apple. A oto krótkie podsumowanie, jak to wyglądało w 2017 roku i w pierwszych sześciu miesiącach tego roku.

Google

Firma modyfikowała (chodzi o generalny update oprogramowania) w 2017 roku przeglądarkę Chrome osiem razy. Żadna inna przeglądarka należąca do wielkiej czwórki nie była w zeszłym roku modyfikowana tak wiele razy.

Pierwszy upgrade miał miejsce 25. stycznia 2017 roku (Chrome 56), a ostatni 6. grudnia (Chrome 63). Oznacza to, że przeglądarka Chrome była modyfikowana średnio co 45 dni. Google potrzebował tylko 41 dni, aby wykonać upgrade przeglądarki Chrome 57 i zaprezentować Chrome 58. Z kolei najdłuższy okres czasu między kolejnymi wersjami przeglądarki wyniósł 50 dni.

Zobacz również:

  • Firmy na celowniku hakerów
  • Zaktualizuj Google Chrome - nowa wersja zawiera 11 łatek błędów
  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS

W tym roku Google modyfikował przeglądarkę Chrome cztery razy, średnio co 43,5 dni.

Chrome najczęściej modyfikowaną przeglądarką

Mozilla

Mozilla modyfikowała w 2017 roku przeglądarkę Firefox siedem razy, średnio co 49 dni. Przeglądarka Firefox 51 pojawiła się 24 stycznia, a przeglądarka Firefox 57 weszła do użytku 14. listopada. Przejście z wersji 51 na wersję 52 zajęła firmie 42 dni (rekordowo krótki czas), a z wersji 55 na 56 aż 56 dni (najdłuższy okres czasu).

W tym roku Mozilla modyfikowała przeglądarkę Firefox trzy razy (czyli średnio co 60 dni).

Microsoft

Microsoft wykonał w zeszłym roku upgrade przeglądarki Edge tylko dwa razy. Premiera przeglądarki Egde 15 miała miejsce 5. kwietnia, a przeglądarki Edge 16 trafiła do rąk użytkowników 17. października. Zajęło to korporacji aż 95 dni. To rekord, gdyż Google zmodyfikował w tym czasie przeglądarkę Chrome cztery razy.

W tym roku Microsoft wykonał upgrade przeglądarki Edge tylko jeden raz. Miała to miejsce 30. kwietnia podczas prezentacji kolejnej wersji systemu operacyjnego Windows 10 (1803). Chodzi o przeglądarkę Edge 17.

Apple

Tę przeglądarkę Apple modyfikował w zeszłym roku tylko raz (Safari 11). Apple zrobił to w momencie wprowadzani do oferty systemu operacyjnego macOS 10.13 (High Sierra), który zastąpił system macOS 10.12 (Sierra).

W tym roku przeglądarka Safari nie była modyfikowana. Można oczekiwać, że przeglądarka Safari 12 zostanie dołączona do kolejnej wersji systemu operacyjnego macOS (Mojave), którego premierę Apple zapowiedział na jesień tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200