Chrome na Androidzie blokuje malware i skanuje przeglądane strony

Przeglądarka mobilna od Google'a będzie dbała o bezpieczeństwo użytkowników. Twórcy Chrome'a w wersji do Androida dodali do aplikacji mechanizm wykrywania złośliwego oprogramowania znany z desktopowego wydania przeglądarki.

Użytkownicy Chrome'a na komputerach wchodząc na potencjalnie niebezpieczną stronę internetową są informowani o zagrożeniu. W takiej sytuacji wyświetlana jest czerwona strona z komunikatem o wykrytych problemach i podejrzeniu możliwości pogrania z danej strony złośliwego kodu.

Od teraz dzięki włączeniu w Chrome do Androida funkcji Safe Browsing podobne komunikaty będą się pojawiać również na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą w porę się zorientować, że strona na którą się udają może wykradać ich dane lub instalować w ich urządzeniu malware.

Zobacz również:

  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome
  • Co trzecia firma w Polsce z cyberincydentem

Dzięki integracji Safe Browsking rozwiązania z Google Play Services z mechanizmu opracowanego przez Google'a będą mogły w przyszłości korzystać również inne aplikacje w tym programy dostępne w Google Play. Chrome to pierwszy program, który to wykorzystuje, ale mają pojawić się kolejne.

Chrome na Androidzie blokuje malware i skanuje przeglądane strony

Mobilny Chrome doczekał się nowej funkcji

Safe Browsing w Androidzie z pewnością przyda się wielu użytkownikom. Chrome do Androida nie obsługuje wtyczek dostępnych w desktopowej wersji przeglądarki, więc nie da się wgrać rozszerzenia pozwalającego wyczyszczenie odwiedzanych stron ze zbędnych elementów.

Google przyznało, że wprowadzenie nowej funkcji wiązało się z kilkoma wyzwaniami. Jednym z nich były małe paczki danych - zwłaszcza wśród użytkowników z tych biedniejszych krajów. Google musiało znaleźć kompromis i wybrać pomiędzy większą ilością informacji na temat stron a wydajnością przeglądarki.

źródło: googleonlinesecurity.blogspot.ro

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200