Chrome 88 usprawnia zadanie zarządzania hasłami

Mamy wysyp przeglądarkowych nowości. Po tym jak opublikowana w tym tygodniu kolejna wersja przeglądarki Brave wspiera jako pierwsza natywnie protokół IPFS, swoje trzy grosze dorzuciła firma Google. Udostępniła w tym samym czasie przeglądarkę Chrome 88 i zapowiedziała, że zacznie do niej wprowadzać w nadchodzących tygodniach nowatorskie funkcje ochrony haseł.

Chrome

Chrome 88 zawiera więc nową funkcję umożliwiającą szybkie sprawdzanie siły hasła, która oferuje również mechanizm naprawy tego problemu. Po kliknięciu myszą awatara profilu użytkownik widzi ikonę przedstawiającą klucz. Może go wtedy kliknąć i zacząć sprawdzać siłę hasła.

W przeglądarce Chrome 88 (chodzi o wersje dla desktopów i komputerów iOS) znajduje się też rozwiązanie, które pozwala użytkownikom zarządzać wszystkimi hasłami i edytować je w ustawieniach.

Zobacz również:

  • Prezes przeglądarki Vivaldi ma pomysł na reklamy w sieci
  • Chatbot AI wyszukiwarki Bing z nowymi limitami
  • Haker wykradł hasła z LastPass. Potężny cios wizerunkowy

Google zapowiada, że podobne rozwiązanie pojawi się w najbliższych dniach w przeglądarce Chrome 88 obsługującej urządzenia Android. Funkcja ułatwia zadanie aktualizowania haseł przechowywanych w centralnym miejscu, a nie za każdym razem wtedy gdy logujemy się do poszczególnych witryn.

Wersja 88 przeglądarki Chrome jest wyjątkowa pod jeszcze jednym względem. Nie wspiera już dwóch technologii, bez których jeszcze do niedawna trudno byłoby nawigować po internecie. Chodzi o technologię Adobe Flash Player oraz natywne wsparcie protokołu FTP, który jak wiadomo nie szyfruje danych.

I jeszcze jedna ważna zmiana o której warto pamiętać, gdyż może nas niemile zaskoczyć. Chrome 88 blokuje operacje pobierania treści, do których na stronach https odwołują się linki http.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200